Montbeliarde - największa hodowla w Polsce

Strona główna / Aktualności / Wizyta naszych Przyjaciół z Francji - Coopex

Wizyta naszych Przyjaciół z Francji - Coopex 2014-09-29

Miło nam było gościć naszych Przyjaciół z Francji z firmy Coopex na naszej fermie. W końcu mieliśmy okazję spotkać się z Zarządem firmy Coopex oraz najlepszymi hodowcami krów naszej rasy, z ludźmi którzy stworzyli najlepsze buhaje rasy Montbeliarde na świecie.

Naszym gościom bardzo podobał się nowy budynek obory wraz z nowoczesnymi rozwiązaniami oraz dobrostan naszych podopiecznych.

Podczas wspólnego obiadu była znakomita okazja do wymiany doświadczeń i dzielenia się spostrzeżeniami dotyczącymi naszej rasy. Zaprzyjaźniony hodowca z Korolówki zaprezentował wyniki kilkuletniego krzyżowania MO z HF, a delegacja z mleczarni Krasnystaw potwierdziła wysokie walory mleka produkowanego przez krowy rasy Montbeliarde. Jednocześnie zostaliśmy uhonorowani wyróżnieniem za bardzo dobrą współpracę z naszymi gośćmi.

Było dla nas dużym wyróżnieniem, iż jako jedyna hodowla w Polsce mieliśmy okazję gościć tak szacowne grono profesjonalistów z ojczyzny naszej rasy, od których w dalszym ciągu możemy sięwiele  nauczyć, pomimo 10 lat naszych doświadczeń w hodowli.

W końcu osobiście poznaliśmy ludzi, z którymi utrzymujemy stały kontakt w dziedzinie rozwoju genetyki tej rasy.

 

Ta wizyta była także świetną okazją do poznania naszego kraju. Gościom podobała się Kopalnia Soli w Wieliczce, gdzie zjedli obiad oraz Kraków, który urzekł ich swoją atmosferą.

 
 
 

 

« Powrót